Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Performancë e veçantë në Rave me artistin Baloski nga Shkupi.

Muzikë  |  19.11.2020 Ora 15:03   
Ksaj rradhe kemi knaqësin të kemi të ftuar Baloski dj dhe producent nga Shkupi 

Baloski e ndoqi karrierën e tij në prodhimin e muzikës elektronike në vitin 2010 në ESRA - Universiteti për Audiovisual Arts. Paraqitja e tij e parë si DJ ndodhi në klubin Kapan An,i njohur si një nga klubet që ndiqnin skenën underground në atë kohë. 
Duke paraqitur një tingull ndryshe në skenë, shumë shpejt ai siguroi vendin e tij në klubin legjendar Sektor 909.

Në kërkim të njohurive shtesë dhe përvojave të reja, në vitin 2016 ai vendosi të transferohej në Amsterdam, dhe të vazhdonte shkollimin në Institutin SAE.
Nga viti 2017, jo shumë kohë pas hapjes së Epicenter, klubit të ri underground në Shkup, ai u bashkua si një nga DJ rezidentë më novatorë.

Në dy vitet e fundit, ai ndau skenën me disa nga DJ dhe producentët më të njohur në botë si Tale of Us, Mind Against, Woo York, Mathame,Boston 168, Etapp Kyle, Vaal, Kas: st, Artbat, Lehar, Paul Kalkbrenner e shumë të tjerë.

Ai po krijon një histori unike muzikore, që e çon turmën në një lloj tjetër udhëtimi në klub.


Të dielen kalojeni me muzikë të mirë nga ora 21:00 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing