Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cardi B bëri histori në American Music Awards

Muzikë  |  24.11.2020 Ora 8:04   
Reperja amerikane Cardi B bëri histori në American Music Awards të dielën në mbrëmje, por humbi ceremoninë për të shkuar te dentisti.

Ajo u bë artistja e parë në histori që fitoi Këngën e Preferuar në kategorinë Rap / Hip Hop në çmimet dy herë - së pari në 2018 për Bodak Yellow dhe të dielën për WAP me Megan Thee Stallion.

Ndërsa yjet si Jennifer Lopez, Bebe Rexha dhe Dua Lipa morën pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve shoqërore, Cardi mungoi.

"Faleminderit djema shumë. Unë dhe Meg vërtet e vlerësojmë të gjithë dashurinë nga fansat, të gjithë ata që e mbështetën këngën. Gjithashtu faleminderit për votimin," shkroi ajo në Twitter.

Cardi nuk mund të merrte pjesë në ceremoninë e mbajtur në Teatrin Microsoft në Los Angeles, për shkak se iu desh të shkonte te dentisti.

 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing