Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sëmuret Dua Lipa, anulon disa koncerte

Muzikë  |  14.03.2018 Ora 10:33   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa javët e fundit ka realizuar koncerte në qytete të ndryshme të Australisë, në kuadër të turneut botëror në mbështetje të këngëtarit të famshëm, Bruno Mars,  “24k Magic World Tour”, por asaj tani i është dashur të anulojë disa koncerte të radhës, për shkak të shëndetit të saj, shkruan Radio Plus.

Përmes një postimi në llogaritë e saj në rrjetet sociale Facebook dhe Instagram, Dua Lipa ka bërë të ditur se i është dashur të anulojë disa prej koncerteve të radhës për shkak të dhimbjes së dhëmbëve të pjekurisë.

“Më vjen keq që duhet të anulojë disa nga koncertet e mia mbështetëse me Bruno Mars. Kirurgu Oral dhe dentisti më kanë këshilluar t'i heqë dhëmbët e pjekurisë, pasi kisha shumë dhimbje. Unë po kënaqesha shumë në këtë turne dhe jam e pikelluar. Shpresoj se do të shërohem shpejtë dhe të rikthehem sa më shpejtë që të jetë e mundur. Ju faleminderit për mirëkuptimin tuaj xx”, ka shkruar Dua Lipa në rrjete sociale ku ka postuar edhe një video ku shihet e sëmurë në shtratin e saj. /radioplus/

  

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing