Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Angelina Jolie bëri hit filmin Tomb Raider

Film  |  14.03.2018 Ora 11:39   
Filmi më I I ri Tomb Raider do të ketë premierën në gjithë botën këtë të premte, ku rolin e Lara Croft e luan Alicia Vikander. Por që regjisori I këtij filmi Simon West ka thënë se si ai ka pasë shumë vështirësi në përpjekjet e tij që ta ketë Jolie-n në këtë rol, në filmin e parë.

Meqë Angelina atë kohë ishte në ditët e saja të zeza, pas skandalit  të puthjes me vëllain në buzë, e pastaj skandale të tjera të një pas njëshme, shumë refuzonin dhe kishin dyshimet e tyre për vendimin e Simon që ajo të luante Lara Croft.

Në rend për këtë rol ishin edhe emra si Catherine Zeta Jones, Jennifer Lopez e Ashley Judd, por filmbërësi britanez kishte ndarë mendjen dhe ashtu doli Angelina bëri hit filmin e lansuar në vitin 2001, ndërsa edhe për aktoren ndryshoi gjithqka pas këtij filmi, meqë filmi shumicën e skenave I xhiroi në Cambodia, ajo më vonë atje adoptoi edhe djalin e saj Maddox dhe reflektoi që të bëhej e interesuar për të ndihmuar atë vend, e deri tek roli I saj si ambasadore e vullnetit të mirë në mbarë botën./radioplus/  

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing