Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Justin Timberlake nisë turneun botëror “Man of the Woods”

Muzikë  |  15.03.2018 Ora 9:45   
Këngëtari i nohur amerikan, Justin Timberlake, më shumë se një muaj më parë publikoi albumin e ri të shumëpritur “Man Of The Woods” më të cilin qysh në javën e parë arriti të zë vendet e para në klasifikimet e albumeve më të shitura në botë, shkruan Radio Plus.

Ndërkaq tani Justin Timberlake, ka nisur edhe në turne botëror me të njejtin emër “Man Of The Woods”, për të promovuar edhe më shumë albumin e ri, të pestin me rradhë në karrierën e tij.

Justin turneun e filloi më 13 mars në Toronto, Kandaë ndërkaq do të vazhdojë performancat e tij në shumë shtete të Amerikës dhe Evropës deri më 29 janar të vitit të ardhshëm, ku koncerti i tij i fundit do të jetë në Colorado.

Fillimin e turneut të ti “Man Of The Woods” e ka shpërndarë edhe vetë këngëtari përmes llogarisë së tij në Instagram, ku ka shpërndarë disa fotografi dhe video nga performaca e tij e parë në kuadër të këti turneu botëror.

“Nata e parë. Ju faleminderit të githë që e nisët këtë turne bashkë me mua sonte”, ka shkruar krijuesi i hitit të madh “Cry Me A River”. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing