Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa do të performojë në “Oshega Festival” (Foto)

Muzikë  |  15.03.2018 Ora 10:29   
Festivali francez i muzikës dhe artit “Oshega” do të mbahet në Montreal në Kanadë nga 3 deri më 5 gusht 2018.

Që prej vitit 2006 kur është organizuar për herë të parë, nga Nick Farkas, ky festival çdo vit mbledhë artistë të njohur të cilët performojnë për tri ditë rresht në skenë të hapur dhe përcillen nga mijëra njerz nga e gjithë bota.

Tashmë është publikuar listën me emrat e artistëve të cilët do të performojnë gjatë tri ditëve të festivalit. Në mesin e tyre është edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova Dua Lipa, e cila do të performojë në natën përmbyllse të festivalit të famshëm “Oshega”. /radioplus/

Ky është line- up posteri i festivalit “Oshega”:

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing