Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jordan Peele dhe Keegan Michael Key bashkë në film të animuar

Film  |  15.03.2018 Ora 11:07   
Fituesi I cmimit Oskar, Jordan Peele eshte duke u bashkuar me partnerin e tij të komedisë Keegan Michael Key, për filmin e animuar “Wendell and Wild” I cili do të ketë regjinë e Henry Selick.

Key dhe Peele do të huazojnë zërin për vëllezërit demonë, të detyruar të përballen me armiqtë e tyre në mënyrë që të fitojnë rrugën e tyre për të dalë nga ferri.

Jordan dhe Keegan janë duke shkruar vetë skenarin , të cilët gjithashtu do të jenë edhe producentë të filmit. Ndërsa dizajnin për karakteret e filmit të animuar “Wendell and Wild” do ti bëjë artisti nga Argjentina, Pablo Lobato.

Tashmë dihet se nuk është hera e parë që aktori dhe skenaristi I famshëm bashkëpunojnë dhe se puna e tyre është shpërblyer me çmim Oskar së fundmi  si dhe me shumë çmime të tjera./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing