Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Steven Spielberg merr çmimin Legend Of Our Lifetime nga Empire Magazine

Film  |  16.03.2018 Ora 11:08   
Regjisori I famshëm Steven Spielberg do të pranojë çmimin e madh Legend Of Our Lifetime për punën e tij të palodhshme dhe të mrekullueshme në kinematografi.

Ky çmim I ipet Spielberg nga Empire Magazine e njohur për përkushtimin e saj ndaj filmave në veçanti. Shefi I kësaj reviste Terry White ka thënë se këtë cmim e merr ai pa të cilin bota e filmit nuk do të ishte këtu ku është sot. “Nuk ka njeri, nuk ka filmbërës që e meriton këtë trofe më shumë se Steven Spielberg” – ka thënë ndër të tjera Terry. Përpos që njihet për stilin e tij në filmbërje Steven thuhet ti ketë dhënë edukim për filmin gjeneratave të tëra për më shumë se 50 vite.

Çmimi do ti ipet regjisorit me datën 18 mars në Camden Rundhause. I njohur për filmat si “E.T”, “Jaws”, “Saving Pivat Ryan” si dhe filmi “Ready Player One” I cili do të ketë premierën më 29 mars në Angli, Empire Magazine I është mirënjohës regjisorit I cili ka pranuar të jetë prezent natën e ceremonisë Tv Rakuten Empire Awards 2018 të dielën mbrëma./radoplus/.

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing