Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pep Guardiola mbështet Jurgen Klopp: Ndonjëherë është mirë të humbasësh ndeshjet

Sport  |  16.02.2021 Ora 17:14   
Pep Guardiola pranoi se suksesi i qëndrueshëm nuk është i mundur në futboll dhe se "ndonjëherë është mirë të humbasësh" ndeshjet pasi ai tregoi mbështetjen e tij për homologun e Liverpoolit Jurgen Klopp.

 Mbrojtja e lëkundur e Liverpoolit për titullin Premier League i sheh ata aktualisht në vendin e gjashtë, 13 pikë prapa udhëheqësit Manchester City, të cilët kanë një lojë në dorë.

Me Liverpoolin që tani po përballet me një luftë për vendet e Ligës së Kampionëve pasi humbi tre ndeshje radhazi, Klopp u detyrua të hedhë poshtë thashethëmet në mediat sociale duke sugjeruar se ai mund të jepte dorëheqjen, duke deklaruar të hënën se nuk ka nevojë për pushim nga futbolli.

 Kur u pyet nëse ai simpatizon Klopp, Guardiola tha "shumë", me shefin e Qytetit gjithashtu duke sugjeruar që dështimi i tij për të mbrojtur titullin sezonin e kaluar i ka dhënë skuadrës së tij më shumë kënaqësi këtë vit.

"Ajo që ai prodhon në futbollin botëror është e jashtëzakonshme," tha Guardiola. "E kam thënë shumë herë, tani, sezonin e kaluar, sezonent e më hershme ose kur ai ishte në Gjermani, filozofia e tij e bën futbollin tërheqës për të gjithë spektatorët.
 "Ai gjithmonë dëshiron të prodhojë gëzim për tifozët, futbollin botëror, për futbollin sulmues. Ai nuk ka dyshime për këtë. Momente të mira dhe momente të këqija, gjithmonë i kemi. Të gjithë ne. Nuk ka asnjë menaxher ose klub që mund të mbajë sezone dhe sezonet e fitores, fitores, fitores. Do të ishte e mërzitshme.

"Ndonjëherë ju duhet të humbni pak. Unë flas personalisht nga këndvështrimi im, ndonjëherë është mirë të humbasësh, ose sezonet nuk janë mjaft të mira, për të kuptuar se sa e vështirë është gjithçka.

"Pastaj kur të ktheheni dhe të përpiqeni të fitoni disa lojëra, ju jepni më shumë kredi dhe jeni më të kënaqur me atë që keni bërë."/radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing