Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Beyonce bën historinë në "Grammy"

Muzikë  |  15.03.2021 Ora 8:10   
Beyonce është bërë këngëtarja më e vlerësuar ndonjëherë në historinë e çmimeve “Grammy”.

Këngëtarja e hitit “Crazy in Love”,  ka fituar katër çmime në ceremoninë “Grammy”, që u mbajt të dielën.

Beyonce u shpërbyle për “Këngën më të mirë Rap”, “Performancën më të mirë Rap”, për bashkëpunimin e saj Savage me kolegun e saj Texan Megan Thee Stallion, duke e çuar në numrin e çmimeve të fitura në 28 karrierën.

Jimmy Jam derisa i dha Beyonce çmimin për “Performancën më të Mirë R&B”, duke deklaruar: "Historia sapo është bërë. Thyerja e rekordit të të gjitha kohërave për fitimet më Grammy ndonjëherë nga ndonjë artiste femër apo ndonjë këngëtare, mashkull apo femër , Grammy shkon te Beyonce ”.

"Si artist, besoj se është puna ime  dhe e gjithë punët tonë e pasqyron kohën. Ka qenë një kohë kaq e vështirë, kështu që unë doja të lartësoja, inkurajoja dhe festoja të gjitha bukuritë dhe mbretëreshat e zeza dhe mbretërit që vazhdojnë të më frymëzojnë dhe frymëzojnë të gjithë botën”, ka thënë Beyonce.

Vajza e Beyonce, Blue Ivy, ishte gjithashtu një Grammy fituese të dielën, ajo mori çmimin e saj të parë kur u emërua në mesin e vizionarëve pas promos së nënës së saj Brown Skin Girl, e cila u emërua Video më e mirë muzikore.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing