Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa sonte performon në “Jimmy Kimmel Live” (Foto)

Muzikë  |  20.03.2018 Ora 10:04   
Këngëtarja me prjardhje nga Kosova, Dua Lipa po vazhdon të realizojë performanca në shout më të njohur në botë. 

Pas paraqitjes së veçantë në “The Ellen DeGeneres Show”, ku performoi hitin e saj "IDGAF", Dua sonte do të performojë edhe në shoun e njohur amerikan “Jimmy Kimmel Live” në Hollywood, i cili transmetohet në ABC, shkruan Radio Plus.

“Dua Lipa sonte do të performojë në “Jimmy Kimmel Live”. Sigurohuni mos ta humbisni këtë performancë", shkruhet kështu në llogarinë zyrtare të "Jimmy Kimmel Live" në Instagram.

Kjo është hera e tretë që Dua Lipa paraqitet në “Jimmy Kimmel Live”. Ajo në skenën e këtij shou ishte para 10 muajsh dhe para 1  muaji, ku ka performuar hitet "Be The One", "Lost In Your Light" etj. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing