Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​The Weinstein Company në falimentim

Film  |  20.03.2018 Ora 11:01   
Kompania The Weinstein Company ka dorëzuar dokumentet e falimentimit në DelaWare ditën e hënë, me shpresën se do të hyjë në procesin e organizuar të shitjes dhe blerjes nga ndonjë ofertues.

Nëse gjykata do të miratojë shitjen, atëherë firma private ka rënë dakord që të mbajë të punësuarit, të cilët vazhdimisht që nga skandalet, kanë qentë në shqetësim të madh për punën e tyre. Weinstein Company me bazë në New York ka arritur të prodhojë filma shumë të suksesshëm si "The King's Speach", "The Artist" si dhe hitin e madh nga Quentin Tarantino "Django Unchained" etj.

Kompania në fjalë gjeti veten në humnerë me të dalë skandalet se bossi i saj Harvey Weinstain ishte për shumë vite abuzues seksual i aktoreve të shumta. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing