Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Pacific Rim Uprising” pritet të bëjë luftë me “Black Panther” për vendin e pare në Box Office

Film  |  22.03.2018 Ora 11:11   
“Pacific Rim Uprising” një film nga shtëpia prodhuese Universal dhe me regjisorë Steven S. DeKnight e që është vazhdimi I “Pacific Rim” të vitit 2013, është duke synuar të mbledh nga 22 deri në 29 milionë dollar në gjithsejt 3.700 kinema në të cilat do të fillojë të shfaqet gjatë vikendit.

Edhe pse thuhet se ky nuk është ndonjë arkëtim I madh në krahasim me atë se qfarë mund të ndodhë, por që është mjaftueshëm për të hedhur filmin “Black Panther” nga vendi I parë ku po qëndron për javën e 5 me rradhë.  Thuhet se buxheti I filmit “Pacific Rim Uprising”  ishte 150 milionë dollar.

Ndërsa pjesa e parë e këtij filmi ku në rol kryesor kishte Idris Elba-n, kishte arritur të grumbullojë mbi 411 milionë dollar, ndërsa Kina ishte vendi që solli të ardhurat më të mëdha sa I përket shikueshmërisë së këtij filmi në vitin 2013./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing