Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Russell Crowe do të hap një studio filmike në Australi

Film  |  17.06.2021 Ora 7:54   
Russell Crowe po synon ta kthejë shtetin e tij, Australinë në një qendër kryesore të krijimit të filmave.
 
Ai ka  zbuluar planet për të filluar studion e tij të filmit.
 
Ylli i Gladiatorit, i cili ka lindur në Zelandën e Re por ka jetuar në Australi për pjesën më të madhe të jetës së tij, ka dashur prej kohësh të operojë vendin e tij në zonën e Coffs Harbour, dhe tani ai ka arritur partneritet me pronarin e  Pacific Bay Resort dhe operatorin Peter Montgomery për të bërë ëndrrën e tij një realitet.
 
Pacific Bay Resort Studios dhe fshati i propozuar do të strehojë katër faza të  dhe një rezervuar uji, si dhe pajisje për animacion dhe nevoja post-prodhimi.
 
Crowe, shpreson të hapë kompleksin brenda tre deri në pesë vjet.
 
 “Unë dua që Bregu Lindor i Australisë të jetë sinonim i industrisë së filmit, globalisht”, tha aktori për Varieteti.
 
"Ne nuk planifikojmë të konkurrojmë me Disney ose Warner Bros”, shpjegoi ai.
 
" Ne po shohim ta bëjmë këtë një strukturë prodhimi të porositur për të siguruar filma të vegjël dhe të mesëm, dhe projektet prej $ 10 deri $ 100 milion, do të kenë një hapësirë ​​në kuadri i infrastrukturës së filmit në Australi po shkon përpara”, ka shtuar Crowe.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing