Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Britney Spears flet kundër konservatoritetit 'abuziv' në gjykatë

Muzikë  |  24.06.2021 Ora 13:59   
Ylli i pop-it amerikan Britney Spears ka nisur një sulm të ashpër ndaj konservatorizmit "abuziv" që ka kontrolluar jetën e saj për 13 vjet. Ajo tha se ishte e traumatizuar dhe qante çdo ditë, duke i thënë një gjykatësi në Los Anxhelos: "Unë thjesht dua që jeta ime të kthehet".

Spears, 39, gjithashtu tha se asaj i ishte mohuar e drejta për të pasur më shumë fëmijë dhe u vu në ilaçin psikiatrik litium kundër dëshirave të saj.

Babait të saj iu dha kontrolli mbi punët e saj me urdhër gjykate në 2008. Urdhri u dha pasi ylli u vendos në spital mes shqetësimeve për shëndetin e saj mendor dhe ai është zgjatur për më shumë se një dekadë që nga ajo kohë.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing