Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

American Muisc Awards 2021

Muzikë  |  22.11.2021 Ora 11:29   
American Music Awards 2021 u transmetua drejtpërdrejt nga Teatri Microsoft në Los Anxhelos të dielën, më 21 nëntor dhe Cardi B bëri debutimin e saj si mikpritëse.

Për sa i përket të nominuarve, Olivia Rodrigo kryesoi listën e pretendentëve me shtatë nominime dhe The Weeknd  me gjashtë. Ata të dy u nominuan për çmimin kryesor të Artistit të Vitit së bashku me Ariana Grande, BTS, Drake dhe Taylor Swift, ndërsa BTS fitoi çmimin. Bad Bunny, Doja Cat dhe GIVĒON pasuan me nga tre nominime secili.

Olivia Rodrigo, BTS, Bad Bunny, Jennifer Lopez, Chlöe, Machine Gun Kelly, Carrie Underwood, Jason Aldean, Kane Brown, New Edition, New Kids on the Block, Coldplay dhe Mickey Guyton janë vetëm disa nga artistët që performuan në skenë.

Çmimet që u dhanë mbëmë janë këto:

Artisti i Vitit: BTS

Artisti i ri i vitit Olivia Rodrigo

Bashkëpunimi i vitit Doja Cat ft. SZA “Kiss Me More”

Kënga trend më e preferuar Megan Thee Stallion “Body”

Videoja muzikore më e preferuar Lil Nas X “MONTERO (Call Me By Your Name)”

Artisti i Preferuar Mashkull – Pop Ed Sheeran

Artistja e preferuar femër- Pop Taylor Swift

Dyshja e preferuar (ose grupi)- Pop BTS

Albumi i preferuar- Pop Taylor Swift “evermore”

Kënga e preferuar-Pop BTS “Butter”

Artisti i preferuar mashkullCountryLuke Bryan

Artistja e preferuar femër– Country Carrie Underwood

Dyshja ose grupi i preferuar- Country Dan + Shay

Albumi i preferuar – Country Gabby Barrett “Goldmine”

Kënga e preferuar – Country Gabby Barrett “The Good Ones”

Artisti i preferuar mashkull – Hip Hop Drake

Artistja e preferuar femër- Hip Hop Megan Thee Stallion

Albumi i preferuar- Hip Hop Megan Thee Stallion “Good News”

Kënga e preferuar Hip Hop Cardi B “Up”

Artisti i preferuar mashkull- R&B The Weeknd

Artistja e preferuar femër- R&B Doja Cat

Albumi i preferuar- R&B Doja Cat “Planet Her”

Kënga e preferuar R&B Silk Sonic (Bruno Mars, Anderson .Paak) “Leave The Door Open”

Artisti i preferuar mashkull-Muzika Latine Bad Bunny

Artistja e preferuar femër- Muzika Latine Becky G

Dyshja/grupi i preferuar- Muzika Latine Banda MS de Sergio Lizárraga

Albumi i preferuar-Muzika Latin Bad Bunny “EL ÚLTIMO TOUR DEL MUNDO”

Kënga e preferuar-Muzika Latine Kali Uchis “telepatía”

Artisti i preferuar- Rock Machine Gun Kelly

Artisti i preferuar – Frymëzues kontemporan (bashkëkohor): Carrie Underwood

Artisti i preferuar – Muzika elektronike Marshmello

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing