Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Saving Private Ryan “ filmi më I mirë I Steven Spielberg

Film  |  05.04.2018 Ora 11:01   
Nuk ka dyshim se kur përmenden filmat më të mirë, aty menjëherë mendja shkon tek një emër I rëndësishëm, Steven Spielberg. Regjisori I filmit aktual “Ready Player One” ka vendosur githmonë standarde gjatë karrierës së tij, duke arritur të bëjë filma si “Jaws”, Jurassic Park” si dhe “Raiders of the Lost Ark”, ku secili prej tyre përfaqson momente të quditshme në filmografi.

Por sipas matjeve të fundit shpërthimi I tij mbetet viti 1998, filmi I lansuar atë vit “Saving Private Ryan” I cili vazhdon të mbetet ndër më të mirët e Spielberg.

Sipas njohësve të fushës së filmit thuhet se ekzistojnë dy lloje të ndryshme të filmave të Steven Spielberg : aventura miqësore dhe familjare, si dhe drama  të ashpra si dhe shumë  të ashpra./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing