Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ShBA: Edhe shoferët duhet të jenë të vaksionuar!

Covid-19  |  25.11.2021 Ora 11:13   
Punëtorët esencial jorezidentë që udhëtojnë me makinë në SHBA duhet të vaksinohen plotësisht kundër COVID-19 deri më 22 janar. Kështu pritet të vendoset nga Shtëpia e Bardhë.
 
Drejtuesit e kamionëve, reaguesit e urgjencës dhe zyrtarët qeveritarë do të mbahen sipas të njëjtave rregulla si ata që udhëtojnë përtej kufirit nga Kanadaja ose Meksika për kënaqësi, tha të martën një zyrtar i lartë në administratën e Presidentit Biden.
Sipas politikës së re, qytetarët amerikanë dhe banorët e përhershëm do të lejohen ende të hyjnë në SHBA edhe nëse nuk janë të vaksionuar, por do të përballen me teste shtesë për COVID-19 si një masë paraprake e shëndetit publik.

Shtëpia e Bardhë vonoi një kërkesë vaksinimi për udhëtarët esencial në fillim të këtij muaji, në mënyrë që të mos ndërpresë tregtinë intrakontinentale, e cila ka vazhduar e pandërprerë që nga fillimi i pandemisë.

Udhëzimet kufitare vijnë pasi Shtëpia e Bardhë vazhdon të përdorë manovra ligjore për të rritur normat e vaksinimit të vendit. Rreth 47 milionë të rritur në vend mbetën të pavaksinuar të martën, sipas CDC.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Covid-19

Marketing