Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​“King Arthur: Legend of the Sword” filmi më I keq I vitit 2017

Film  |  06.04.2018 Ora 11:31   
Sipas analistëve të kinemasë “King Arthur: Legend of the Sword” ishte filmi më I keq I vitit 2017. Ndërkohë që ka dalë lista me filmat e dështuar të vitit të që lamë pas, atje  kryeson pikërisht ky film me regjisorë Guy Ritchie, dhe me aktorë në rol kryesor Charlie Hunnam.

Ky film I ka kushtuar Warner Bros me një humbje totale prej 153.2 milionë dollarëve. Vlen të thkesohet se planet ishin që filmi të niste një seri të re filmash bazuar mbi karakterin, por që duket se kjo ide tashmë është varrosur.

Një tjetër film që u tregua I errët në përfitime ishte edhe “Geostorm”, I cili gjithashtu për tu prodhuar pati një kosto shumë të madhe.

Në këtë listë gjithashtu hyjnë edhe filma si “Monster Trucks”, “The Great Wall” dhe “The Pormise”./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing