Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​"One Kiss" nga Dua Lipa dhe Calvin Harris kënga më e dëgjuar në botë, përmes iTunes

Muzikë  |  09.04.2018 Ora 11:27   
Kënga "One Kiss" nga Dua Lipa dhe Calvin Harris u publikua vetëm katër ditë më parë, dhe qysh në ditën e parë të lansimit "One Kiss" u bë kënga më e dëgjuar në botë, përmes platformës iTunes, shkruan Radio Plus.

Ky nuk është suksesi i vetëm, "One Kiss" bashkëpunimi më i ri nga Dua Lipa dhe Calvin Harris, është edhe kënga më e dëgjuar e javës në BBC Radio 1.

Ndërkaq vetëm dy ditë as lansimit të "One Kiss", rrjeti i njohur social Snapchat në mesin e shumë filterave ka lansuar një me këngën "One Kiss". 

Të gjitha këto suksese padyshim që e kanë gëzuar mjaft shumë edhe këngëtaren me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa e cila këto suksese i ka ndarë me fansat e saj në llogaritë e saj në rrjetet sociale si Instagram dhe Facebook.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing