Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sundance Festival mbahet online , për shkak të Omicron

Film  |  06.01.2022 Ora 10:29   
Rikthimi  i Festivalit të Filmit Sundance është anuluar për shkak të rritjes së rasteve të COVID-19 të variantit omicron dhe Festivali do të mbahet plotësisht online, thanë organizatorët të mërkurën. Lajmi vjen 15 ditë përpara datës së fillimit të festivalit, më 20 janar.
 
“Megjithë protokollet ambicioze, varianti Omicron me shpërndjarjen e tij të papritur dhe infektimeve të larta të transmetueshmërisë po shtyn kufijtë e sigurisë shëndetësore, udhëtimit dhe infrastrukturave të tjera në të gjithë vendin. Dhe kështu, sot ne po njoftojmë se Festivali në Utah do të mbahet online këtë vit, "thuhet në njoftimin nga Instituti Sundance, organizata jofitimprurëse që qëndron pas festivalit.
 
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing