Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Rampage” deri më tani me 114.1 milionë dollarë fitime

Film  |  16.04.2018 Ora 11:02   
Filmi më I ri me Dwayne Johnson , ” Rampage” ka arritë të jetë në majë të klasifikimit të filmave më të shikuar në vikend Box Office, por që shikueshmëri dhe forcë po tregon jashtë SHBA-ve.

Ndërkombëtarisht “Rampage” ka arritur të fitojë 114.1 milionë dollarë, në gjithsetjt 64 shtete, ndërsa në SHBA,  34.5 milionë duke arritur në total një shumë prej 148.6 milionë fitime globale.

Hapjen më të fortë filmi “Rampage” e pati në Kinë, Britani të Madhe dhe Kore, ndërsa gjithashtu një ndër vendet ku arriti të shes numër të madh të biletave ishte edhe Meksika, Malajzia, Indonezia, Rusia, Franca, Gjermania dhe Japonia.

Në vendin e dytë pas filmit të  prodhuar nga Warner Bros” , vjen “A Quiet Place”  me shtëpi prodhuese Paramount, që deri më tani në 56 shtete është shfaqur dhe ka grumbulluar 151 milionë dollarë. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing