Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Celine Dion anulon turneun muzikor

Muzikë  |  17.01.2022 Ora 10:21   
Celine Dion ka anuluar turneun e saj të ardhshëm në Amerikën e Veriut për shkak të kohës së nevojshme për t’i trajtuar problemet e saja shëndetësore.

Pjesa e Amerikës së Veriut të Courage World Tour ishte planifikuar të fillonte më 9 mars në Denver dhe të zgjaste deri më 22 prill. Megjithatë, Dion "është trajtuar kohët e fundit për spazma të rënda dhe të vazhdueshme muskulore që po e pengojnë atë të performojë, dhe rikuperimi i saj po vazhdon më gjatë se sa shpresonte,” tha këngëtarja të shtunën.

E pyetur se pse janë anuluar këto data, në vend se ato të shtyheshin dhe të mbaheshin më vonë, Dion ka thënë se ka dashur që të fokusohet në shëndetin e saj, për të qenë sa më në formë në kohën kur rikthehet në skenë.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing