Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Drake parajamëron albumin e ri

Muzikë  |  17.04.2018 Ora 10:52   
Kjo me të vërtetë është sezona e sukseseve të këngëtarit të famshëm kanadez, Drake, shkruan Radio Plus.

Ylli i muzikës rap për javë të tëra dominoi toplistat botërore me singlin e tij “God’s Plan” ndërkaq vetëm një javë më para lansoi edhe këngën e tij më të re “Nice For What”, e cila poashtu po shënon një popullaritet të madh.

Pas këtyre sukseseve, tani Drake ka paralajmëruar edhe albumin e tij më të ri, që është edhe albumi i nëntë në karrierën e tij dhe mbanë titullin “Scorpion”.

“Scorpion” pritet të publikohet gjatë muajit qërshor të këtij viti. /radioplus/


 

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing