Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bebe Rexha nominohet në Billboard Music Awards 2018

Muzikë  |  18.04.2018 Ora 9:45   
Billboard Music Awards është një prej ngjarjeve më të rëndësishme të muzikës, e cila prej vitit 1990 çdo vit organizohet nga Billboard, shkruan Radio Plus.

Ceremonia Billboard Music Awards 2018 do të mbahet më 20 maj dhe tashmë janë publikuar emrat e artistëve të cilët janë nominuar në kategoritë e kësaj ngjarje, e cila shpërblen artistët më të suksesshëm në botë, shkruan Radio Plus.

Kendrick Lamar, Ed Sheeran dhe Bruno Mars, secili me nga 15 nominime, janë janë artistët më të nominuar në Billboard Music Awards 2018, tutje vjen Drake, Taylor Swift, Cardi B, Imagine, Justin Bieber, Luis Fonsi dhe Daddy Yankee, 21 Savage, Camila Cabello, Khalid etjerë.

Në mesin e artisëve të nominuar në Billboard Music Awards 2018 është edhe këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha, me këngën “Meant To Be” në bashkëpunim me Florida Georgia Line është nominuar në kategorinë “Top Country Song”, ku për të marrë këtë çmim janë në konkurrencë me Kane Broen dhe Lauren Alaina, Sam Hunt, Dustin Lynch dhe Brett Young.

Lista e plotë e nominimeve në Billboard Music Awards:


Top Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Ed Sheeran
Taylor Swift

Top New Artist:
21 Savage
Camila Cabello
Cardi B
Khalid
Kodak Black

Billboard Chart Achievement Award:
Camila Cabello
Cardi B
Drake
Sam Hunt
Ed Sheeran

Top Male Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Post Malone
Ed Sheeran

Top Female Artist:
Camila Cabello
Cardi B
Halsey
Demi Lovato
Taylor Swift

Top Duo/Group:
The Chainsmokers
Coldplay
Imagine Dragons
Migos
U2

Top Billboard 200 Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Ed Sheeran
Chris Stapleton
Taylor Swift

Top Hot 100 Artist:
Imagine Dragons
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Post Malone
Ed Sheeran

Top Streaming Songs Artist:
Cardi B
Drake
Kendrick Lamar
Post Malone
Ed Sheeran

Top Song Sales Artist:
Imagine Dragons
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Post Malone
Ed Sheeran

Top Radio Songs Artist:
Halsey
Imagine Dragons
Bruno Mars
Charlie Puth
Ed Sheeran

Top Social Artist:
Justin Bieber
BTS
Ariana Grande
Demi Lovato
Shaën Mendes

Top Touring Artist:
Coldplay
Guns N’ Roses
Bruno Mars
Ed Sheeran
U2

Top R&B Artist:
Chris Brown
Khalid
Bruno Mars
SZA
The Weeknd

Top R&B Male Artist:
Khalid
Bruno Mars
The Weeknd

Top R&B Female Artist:
Beyonce
Rihanna
SZA

Top R&B Tour:
Bruno Mars
Lionel Richie
The Weeknd

Top Rap Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Lil Uzi Vert
Migos
Post Malone

Top Rap Male Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Post Malone

Top Rap Female Artist:
Bhad Bhabie
Cardi B
Nicki Minaj

Top Rap Tour:
J. Cole
JAY-Z
Kendrick Lamar

Top Country Artist:
Kane Brown
Luke Combs
Sam Hunt
Thomas Rhett
Chris Stapleton

Top Country Male Artist:
Sam Hunt
Thomas Rhett
Chris Stapleton

Top Country Female Artist:
Kelsea Ballerini
Miranda Lambert
Maren Morris

Top Country Duo/Group Artist:
Florida Georgia Line
Old Dominion
Zac Brown Band

Top Country Tour:
Luke Bryan
Florida Georgia Line
Tim McGraw & Faith Hill

Top Rock Artist:
Imagine Dragons
Linkin Park
Portugal. The Man
Tom Petty & The Heartbreakers
tëenty one pilots

Top Rock Tour:
Coldplay
Guns N’ Roses
U2

Top Latin Artist:
J Balvin
Daddy Yankee
Luis Fonsi
Ozuna
Romeo Santos

Top Dance/Electronic Artist:
The Chainsmokers
Calvin Harris
Kygo
Marshmello
ODESZA

Top Christian Artist:
Elevation Worship
Hillsong UNITED
Hillsong Worship
MercyMe
Zach Williams

Top Gospel Artist:
Anthony Broën & group therAPy
Travis Greene
J.J. Hairston & Youthful Praise
Tasha Cobbs Leonard
Tamela Mann

Top Billboard 200 Album:
Drake, More Life
Kendrick Lamar, DAMN.
Post Malone, Stoney
Ed Sheeran ÷ (Divide)
Taylor Swift, Reputation

Top Selling Album:
Kendrick Lamar, DAMN.
P!nk, Beautiful Trauma
Ed Sheeran, ÷ (Divide)
Chris Stapleton, From A Room: Volume 1
Taylor Swift, Reputation

Top Soundtrack:
Black Panther
The Fate of the Furious: The Album
The Greatest Showman
Guardians of the Galaxy, Vol. 2: Aëesome Mix Vol. 2
Moana

Top R&B Album:
Khalid, American Teen
Bruno Mars, 24K Magic
SZA, CTRL
The Weeknd, Starboy
XXXTentacion, 17

Top Rap Album:
Drake, More Life
Kendrick Lamar, DAMN.
Lil Uzi Vert, Luv Is Rage 2
Migos, Culture
Post Malone, Stoney

Top Country Album:
Kane Brown, Kane Brown
Luke Combs, This One’s For You
Thomas Rhett, Life Changes
Chris Stapleton, From A Room: Volume 1
Brett Young, Brett Young

Top Rock Album:
Imagine Dragons, Evolve
Linkin Park, One More Light
Panic! At The Disco, Death of a Bachelor
Portugal. The Man, Ëoodstock
U2, Songs of Experience

Top Latin Album:
Nicky Jam, Fenix
Christian Nodal, Me Deje Llevar
Ozuna, Odisea
Romeo Santos, Golden
Shakira, El Dorado

Top Dance/Electronic Album:
Avicii, AVĨCI (01)
The Chainsmokers, Memories…Do Not Open
Calvin Harris, Funk Ëav Bounces Vol. 1
Kygo, Stargazing
ODESZA, A Moment Apart

Top Christian Album:
Elevation Worship, There Is A Cloud
Hillsong UNITED, Ëonder
Hillsong Worship, Let There Be Light
Alan Jackson, Precious Memories Collection
MercyMe, Lifer

Top Gospel Album:
Anthony Broën & group therAPy, A Long Ëay From Sunday
Travis Greene, Crossover: Live From Music City
J.J. Hairston & Youthful Praise, You Deserve It
Tasha Cobbs Leonard, Heart. Passion. Pursuit
Marvin Sapp, Close

Top Hot 100 Song:
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, "Despacito"
Kendrick Lamar, "Humble."
Bruno Mars, "That’s Ëhat I Like"
Post Malone ft. 21 Savage, "Rockstar"
Ed Sheeran, "Shape Of You"

Top Streaming Song (Audio):
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, "Despacito"
Kendrick Lamar, "Humble."
Lil Uzi Vert, "XO Tour LLIF3"
Post Malone ft. 21 Savage, "Rockstar"
Post Malone ft. Quavo, "Congratulations"

Top Streaming Song (Video):
Cardi B, "Bodak Yelloë (Money Moves)"
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, "Despacito"
Lil Pump, "Gucci Gang"
Bruno Mars, "That’s What I Like"
Ed Sheeran, "Shape of You"

Top Selling Song:
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, "Despacito"
Sam Hunt “Body Like A Back Road”
Imagine Dragons “Believer”
Imagine Dragons “Thunder”
Ed Sheeran “Perfect”

Top Radio Song:
The Chainsmokers & Coldplay, “Something Just Like This”
Imagine Dragons, “Believer”
Bruno Mars, “That’s What I Like”
Charlie Puth, “Attention”
Ed Sheeran, "Shape of You”

Top Collaboration:
Camila Cabello ft. Young Thug, “Havana”
The Chainsmokers & Coldplay, “Something Just Like This”
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, “Despacito”
French Montana ft. Sëae Lee, “Unforgettable”
Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”

Top R&B Song:
Childish Gambino, “Redbone”
DJ Khaled ft. Rihanna & Bryson Tiller, “Wild Thoughts”
Khalid, “Young Dumb & Broke”
Bruno Mars, “That’s What I Like”
Bruno Mars ft. Cardi B, “Finesse”

Top Rap Song:
Cardi B, “Bodak Yelloë (Money Moves)”
DJ Khaled ft. Justin Bieber, Quavo, Chance The Rapper & Lil Ëayne, “I’m The One
French Montana ft. Swae Lee, “Unforgettable”
Kendrick Lamar, “Humble.”
Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”

Top Country Song:
Kane BroWn ft. Lauren Alaina, “What Ifs”
Sam Hunt, “Body Like A Back Road”
Dustin Lynch, “Small Town Boy”
Bebe Rexha & Florida Georgia Line, “Meant To Be”
Brett Young, “In Case You Didn’t Knoë”

Top Rock Song:
Imagine Dragons “Believer”
Imagine Dragons “Thunder”
Linkin Park ft. Kiiara “Heavy”
Portugal. The Man “Feel It Still”
The Revivalists “Ëish I Kneë You”

Top Latin Song:
J Balvin & Willy William Ft. Beyonce, “Mi Gente”
Becky G ft. Bad Bunny, ”Mayores”
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, “Despacito”
Maluma, “Felices Los 4”
Wisin ft. Ozuna, “Escapate Conmigo”

Top Dance/Electronic Song:
The Chainsmokers & Coldplay, “Something Just Like This”
Cheat Codes ft. Demi Lovato, “No Promises”
Clean Bandit ft. Sean Paul & Ann-Marie, “Rockabye”
Kygo & Selena Gomez, “It Ain’t Me”
Zedd & Alessia Cara, “Stay”

Top Christian Song:
Elevation Worship, “O Come To The Altar”
Hillsong Worship, “What A Beautiful Name”
Lecrae ft. Tori Kelly, “I’ll Find You”
MercyMe, “Even If”
Zach Williams, “Old Church Choir”

Top Gospel Song:
Anthony Brown & group therAPy, “Trust In You”
Travis Greene, “You Waited”
J.J. Hairston & Youthful Praise, “You Deserve It”
Tamela Mann, “Change Me”
Charlie Wilson, “I’m Blessed”

Billboard Music Aëards nominees are based on key fan interactions ëith music, including album and digital song sales, streaming, radio airplay, touring and social engagement. These measurements are tracked year-round by Billboard and its data partners, including Nielsen Music and Next Big Sound. The aëards are based on the reporting period of April 8, 2017 through March 31, 2018.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing