Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"​Game Of Thrones" seria më e mirë e epokës moderne të TV

Film  |  18.04.2018 Ora 11:39   
"Game Of Thrones" është cilësuar si seria më e mirë dhe më e njohur e epokës moderne të Tv-së. Por që sipas disa analizave të bëra nga ekspertë të filmit, asnjë nga sezonet nuk kanë qenë të njejta për nga suskesi.

Edhe pse kjo seri asnjëherë nuk ka rënë nën nivelin e  parashikur të shikueshmërisë, ai mbetet një ndër seritë televizive më të famshme dhe suksesshme bazuar nga librat. Është bërë një renditje e sezoneve të këtij seriali sipas shikueshmërisë dhe renditja vjen nga sezoni më I keq ( e cila nuk është me të vërtetë e keqe), deri tek sezoni më I mirë.

Sezoni I 5-të I këtij seriali  është cilësuar si më I keqi, pas tij vjen Sezoni I 2-të, pastaj  sezoni I 1-rë, nga aty ku filloi gjithqka , më shumë I suskeshëm se të përmendurat më lartë është renditur Sezoni I 4, aty ku vritet Joffrey, sezoni I  shtatë vjen pas tij, ndërkaq e dyta më e mirë është sezoni I 3-të.

E kurorën si sezoni  më I sukseshëm I serisë së famshme "Game Of Thrones", është renditur sezoni I 6-të, I cili kaloi plotësisht përtej suksesit të librave.

Sezoni I ri I 8-ti me radhë  dhe I fundit me vetëm gjashtë episode,  do të rikthehet në vitin 2019-të./radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing