Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Lufta e Tretë Botërore” sonte në Teatrin ODA

Kulturë  |  19.04.2018 Ora 14:40   

Sonte në Teatrin ODA në kryeqytet, duke filluar prej orës 20:00 do të jepet shfaqja “Lufta e Tretë Botërore”, shkruan Radio Plus.

Skenarin e kësaj shfaqje e cila është e zhanrit komedi e ka shkruar Lirak Çelaj dhe Rozafa Çelaj, regjinë e ka bërë Florent Mehmeti, ndërsa për kostumografinë është përkujdesur Vesa Kraja.

Rolet e personazheve në “Lufta e Tretë Botërore” luhen nga aktorët: Kushtrim Qerimi, Rina Krasniqi, Gojart Kqiku, Daniela Markaj, Kaltrinë Zeneli, Flamur Ahmeti. /radioplus/


 

Komentet

Marketing

Tjera në Kulturë

Marketing