Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Vazhdojnë sukseset e këngës "Meant To Be"

Muzikë  |  20.04.2018 Ora 11:13   
Hiti “Meant To Be” nga këngëtarja me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha në bashkëpunim me “Florida Georgia Line” është bërë një ndër këngët më të pëlqyera në SHBA, aq sa ka kapur majat e klasifikimeve me këngët më të popullarizuara tash e disa javë rresht, shkruan Radio Plus.

"Meant To Be" po vazhdon të qëndrojë për 20 javë rresht  në krye të listës me këngët më të mira të zhanrit Country, duke u bërë e treta në histori që mban fronin e “Hot Country Songs” dhe sipas parashikimeve nuk ka ndër mend ta lëshojë.

Numri një i këngëve Country që ka kryesuar më së gjati klasifikimet është “Body Like a Back Road” nga e Sam Hunt, me 34 javë. Ndërsa në vend të dytë qëndron një tjetër këngë e “Florida Georgia Line”, është kjo kënga “Cruise”, me 24 javë.

Ndërsa, "Meant To Be" në klasifikimin “Billboard Hot 100” renditet si kënga e tretë më e popullarizuar në gjithë historinë e Billboard. /radioplus/ 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing