Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lady Gaga dhe Blood Pop parajamërojnë këngën e re

Muzikë  |  23.04.2018 Ora 9:46   
Këngëtarja e njohur amerikane, Lady Gaga perms rrjeteve sociale ka paralajmëruar projektin e saj më të ri muzikor, shkruan Radio Plus.

Këngëtarje 32 vjeçare, kësaj radhe është bërë bashkë me muzikantin e njohur amerikan, Michael Tucker, i njohur si Blood Pop, për të sjellë një këngë të përbashkët, tekstin e së cilës është duke e shkruar dhe gati e ka përfunduar, Lady Gaga.

Kënga e re në bashkëpunim me një krijuesin e hitit “Friends”, Blood Pop, do të jetë edhe kënga e parë nga Lady Gaga, pas albumit të sat ë fundit “Joanne” albumit të pestë me radhë në karrierën e saj, të cilin e publikoi më 21 tetor të vitit 2016.

Kjo nuk është hera e parë që artistët e njohur Lady Gaga dhe Blood Pop bashkëpunojnë, ata kanë bashkëpunuar edhe në këngën “Million Reasons”.

Ndërkaq Blood Pop njihet për bashkëpunime me artistë të famshëm si: Madona, Justin Bieber, John Legend etjerë. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing