Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shakira shpallet "Hot Latin Songs Female Artist of the Year"

Muzikë  |  27.04.2018 Ora 11:52   
Mbrëmë në Las Vegas është mbajtur ceremonia Billboard Latin Music Awards 2018, ngjarje e cila mbledhë, nderon dhe shpërblen, artistët dhe këngët më të suksesshmë latinë, shkruan Radio Plus.

Këngëtarja e famshme latine Shakira, mbrëmë në Billboard Latin Music Awards është shpallur "Hot Latin Songs Artist of the Year" në kategorinë e femrave, ku për të marrë këtë çmim ishte në konkurencë më artiste të njohura si Becky G, Jennifer Lopez dhe Natti Natasha.

Shakira gjatë vitit 2017 ka lansuar albumin "El Dorado", që është edhe albumi i 11-të me rradhë në karrierën e saj, prej të cilit dolën hite të mëdha si  "Me Enamoré", "Perro Fiel", "Trap". 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing