Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa feston: 2 milionë albume të shitura

Muzikë  |  30.04.2018 Ora 11:21   

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, po vazhdon sukseset në muzikë, shkruan Radio Plus.
 
Dua Lipa tashmë ka arritur të shesë 2 milonë kopje të albumit të parë në karrierën e saj , të cilin e ka vetëtitulluar “Dua Lipa”.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dua, përmes disa postimeve në llogarinë e saj në rrjetin social Instagram.

“2 milionë albume të shitura në të gjithë botën. I dua që të gjithë fansat dhe ekipin tim”, –ka shkruar kështu Dua Lipan në Instagram.
 
Albumi debutues i Dua Lipes “Dua Lipa” u publikua mw 2 qërshor të vitit të kaluar dhe përmbanë 12 këngë, përfshirë edhe hitet e mëdha si: “New Rules”, “IDGAF”, “Be The One”, “Hotter Than Hell” etjerw.
 
Ndërkaq së fundmi Dua Lipa në bashkëpunim me Dj-in e njohur Calvin Harris, publikuan këngën e tyre më të re “One Kiss” e cila deri më tani ka arritur 40 milionë klikime në YouTube. /radioplus/
 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing