Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa dhe Calvin Harris publikojnë videoklipin e “One Kiss” (Video)

Muzikë  |  03.05.2018 Ora 10:12   
Po bëhet një muaj që kur këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa publikoi fillimisht në versionin audio, këngën e saj më të re “One Kiss”, në bashkëpunim me Dj-in e njohur, Calvin Harris, shkruan Radio Plus.

Kënga "One Kiss" nga Dua Lipa dhe Calvin Harris qysh në ditët e para të lansimit u bë kënga më e dëgjuar në botë, përmes platformës iTunes dhe këngë më e dëgjuar për disa javë në BBC Radio One, ndërkaq në YouTube deri më tash ka mbledhur afër 50 milonë klikime.

Pas shumë paralajmërimeve, u publikua edhe videoklipi i kësaj kënge, tashmë hit.

“One Kiss” bashkë me videoklip u publikua mbrëmë në YouTube dhe deri më tash ka mbledhur më shumë se 1 milonë shikime. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing