Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora do të performojë në Summertime Ball 2018

Muzikë  |  03.05.2018 Ora 10:58   
Edicioni i sivjemë i festivalit të muzikës, Summertime Ball do të mbahet më 9 qërshor, në Londër dhe tashmë janë bërë të ditur emrat e artistëve të cilët do të performojnë në këtë festival, i cili organizohet nga një prej radiove më të njohura në Britani të Madhe, Capital FM, shkruan Radio Plus.

Në mesin e artistëve të njohur të cilët do të performojnë në këtë mbremje është edhe këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora.

Përveç Rita Orës, artistë tjerë që do të performojnë në Summertime Ball 2018, janë Shawn Mendes, Camila Cabello, Charlie Puth, Jess Glynne, Craig David. Anne-Marie, Rudimental, Sean Paul, Clean Bandit, James Arthur, Jax Jones, Jonas Blue, Mabel, Stefflon Don, Yungen, etjerë. /radioplus/


Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing