Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cate Blanchett - “ uroj që Harvey Weinstein të shkojë në burg”

Film  |  03.05.2018 Ora 11:44   

Në një intervistë të fundit të saj për Variety,  aktorja Cate Blanchett  ka thënë se është në listën e femrave të abuzuara nga producenti Harvey Weinstein.

“Kam ndjenja shumë të kqija kur përmendet emri I tij, shumë shpesh më thoshte “Ne nuk jemi shokë”- ka thënë ndër të tjera aktorja Blanchett.

Ndër të tjera aktorja është  shprehur se shpreson që ai të përballet me burgun, meqë edhe abuzimi është krim, atëherë duhet të paguajë për atë qfarë ka bërë për shumë vite.

E në anën tjetër aktorja Cate Blanchett dhe producenti Harvey kanë një histori jo të shkurtër të bashkëpunimit, duke filluar qysh në vitin 2000, për filmin “The Talented Mr Ripley”, por që sipas Cate puna me të nuk ka qenë asnjëherë kohë e mirë për tu kaluar. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing