Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Girls” nga Rita Ora, Bebe Rexha, Charli XCX dhe Cardi B publikohet më 11 maj

Muzikë  |  09.05.2018 Ora 10:20   
Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, me famë botërore, Rita Ora është duke punuar për një projekt të ri muzikor, të frymëzuar nga hiti i madh i vitit 2001 “Lady Marmalade” nga Christina Aguilera, Lil' Kim, Mya dhe Pink.

Rita tani ka treguar edhe datën se kur do të publikohet kënga “Girls” në bashkëpunim me Bebe Rexha, Charli XCX dhe Cardi B.

“Jam shumë e lumtur të paralajmërojë singlin tim më të ri “Girls” në bashkëpunim me disa femra të mahnitshme dhe të fiqshme të cilat më kanë frymëzuar shumë. Falemnderit Bebe Rexha, Charli XCX dhe Cardi B! Kënga “Girls” publikohet më 11 maj", ks shkruar Rita Ora në Facebook.

Ditë më parë një burim deklaroi për “Metro UK”, se Rita e adhuron bashkëpunimin e vitit 2001 mes Christina Aguilera, Lil Kim dhe Pink dhe shpreson që “Girls” të bëhet një hit si “Lady Marlelade”. /radioplus/


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing