Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shqipëria siguron finalen e Eurovisionit

Muzikë  |  09.05.2018 Ora 10:44   
Mbrëmë në Lisbonë të Portugalisë, është mbajtur nata e parë e parë e Eurovizionit, ku Shqipëria po përfaqësohet nga Eugent Bushpepa me këngën “Mall”, shkruan Radio Plus.

Eugent Bushpepa me këngën “Mall” ishte i treti që u ngjit në skenë në mbrëmjen gjysmëfinale, dhe arriti të sigurojë një vend në finalen e Eurovisionit, e cila do të mbahet më 15 maj.

Në skenë, Bushpepa ishte i shoqëruar nga instrumentistët Denis Hima, Gerti Hima, Besnik Nikolli dhe vokalistet Erinda Agolli e Greta Radovani.

Eugent Pushpepa nuk është shqiptari i vetëm që po merr pjesë në Eurovizion këtë vit, është Ermal Meta i cili po përfaqëson Italinë me këngën “Non mi avetet fatto niente” dhe Eleni Foureria me këngën “Fugo” e cila po përfaqeson Qipron, e cila poashtu mbrëmë u kualifikua për finale.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing