Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bradley Cooper regjisor dhe me rol kryesor në biografinë për Leonard Bernstein

Film  |  14.05.2018 Ora 11:18   
Aktori i njohur Bradley Cooper duket se është duke punuar në një projet të ri biografik, për muzicientin Leonard Bernstein. Filmi i cili është titulluar thjesht "Bernstein" do të trajtojë historinë e kompozitorit dhe muzicientit, një nga më të famshmit e historisë, i cili ishte edhe regjisor muzike për një kohë shumë të gjatë në Filharmoninë e New York-ut.

Duket se Bradley Cooper më nuk e ka nevojën për ndihmën e Steven Spielberg dhe Martin Scorsese, në punën si regjisorë, megjithatë ai mendohet se do të ketë nevojë për mbështetje, meqë filmi i tij do të ketë konkurentë filmin "The American" një film që në kastë ka Jake Gyllenhaal.

Bradley ka bërë të ditur se do të fillojë me punë në filmin në fjalë, pasi të përfundojë komplet filmi "A Star Is Born", për të cilin fim ai ka marrë kritika pozitive deri më tani dhe i cili do të lansohet në Amerikë me datën 5 tetor. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing