Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Shqipëria e 11-ta në finale e Eurovizionit

Muzikë  |  14.05.2018 Ora 11:54   
Të shtunën mbrëmë në Lisbonë të Portugalisë, është mbajtur nata finale e Eurovizionit, ku pasi arriti të kalonte në këtë fazë, performoi edhe Eugent Bushpepa, i cili ka përfaqësuar Shqipërinë me këngën “Mall”, shkruan Radio Plus.

Eugent Bushpepa me këngën “Mall” arriti të të renditej në vendin e 11-të. Shqipëria arriti të mbledhë 184 dhe 58 pikë nga votat e publikut., me të cilat u rradit në vendin e 11-të.

Eugenti ka marrë pikë nga Bjellorusia, Gjeorgjia, Maqedonia, Belgjika, Austria, Sllovenia, Islanda, Anglia, Çekia, Irlanda dhe disa shtete tjera, në pjesën e parë të votimit nga juritë e këtyre vendeve.

Eugent Pushpepa nuk është shqiptari i vetëm që  meri pjesë në Eurovizion këtë vit, është Ermal Meta i cili përfaësoi Italinë me këngën “Non mi avetet fatto niente” dhe Eleni Foureria me këngën “Fugo” e cila përfaqësi Qipron dhe zuri vendin e dytë. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing