Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Fituesja e Eurosong 2018 komenton mesazhet negative nga Shqipëria

Muzikë  |  16.05.2018 Ora 10:15   
Fituesja e Eurosong 2018 Netta Barzilai, ka gjetur mjaft hapësirë në mediat shqiptare. I gjithë publiku e ka komentuar atë, duke shprehur herë pas here një lloj nënvlerësimi, kjo për shkak se nuk fitoi një prej shqiptarëve në Eurosong.

Ndërsa fituesja e Eurovizionity,  Netta Barzilai ka dhëenë disa komente rreth mesazhe negative që ajo ka marrë nga vendet e Ballkanit, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

 “Kam dëgjuar shumë gjëra të bukur për Ballkanin, vendet dhe njerëzit, por unë vetë nuk kam një përvojë bukur. Unë nuk jam një politikane, por përfaqësoj vendin tim dhe kjo është arsyeja pse jam në shënjestër të kërcënimeve. Nga Bosnja, Shqipëria, por edhe nga Serbia kam marrë shumë mesazhe negative dhe kërcënuese për ngjarjet në Izrael. Unë jam përpjekur t’i injorojë ato. Unë do të jem ambasadore e muzikës në vendin tim, vendi që unë dua më së shumti në botë dhe kjo e përmbush lumturinë time”, tha Netta e cila këtë vit fitoi Eurovizionin me këngën “Toy”. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing