Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Në Madrid mbahet premiera botërore e "Jurassic World: Fallen Kingdom"

Film  |  22.05.2018 Ora 11:49   
Filmi me temë dinosaurët tashmë është një ndër filmat më të popullarizuar anë e mbanë botës. "Jurassic World: Fallen Kingdom" dje pati premierën botërore në Madrid të Spanjës dhe atje ishin të pranishëm edhe dy aktorët në role kryesore në këtë film, Chris Pratt dhe Bryce Dallas Howard.

Pasi u publikua fillimisht në vitin 1993 filmi Jurassic Park mori një vëmendje të vecantë dhe në vitin 2015 ky film u pëlqye shumë duke fituar shuma marramendëse nga shfaqjet, duke u renditur për nga fitimet në atë vit menjëherë pas "Star Wars; The Force Awakens".

Pjesa  më e re këtij filmi "Jurassic World: Fallen Kingdom", do të dalë në kinema me 6 qershor në Angli dhe me 22 qershor, do të fillojë të shfaqet në SHBA. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing