Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rusi 2018, kompjuteri parashikon kampionin e botës pas 10 mijë llogaritjesh

Sport  |  24.05.2018 Ora 16:43   

Italia nuk është kualifikuar në fazën finale të Kupës së Botës që do të zhvillohet këtë verë në Rusi, por kjo nuk e ka ndalur kompjuterin e UBS të përfshijë edhe “Axurrët” në parashikime.

Banka e njohur zvicerane, ndoshta e mërzitur nga përllogaritjet financiare, ka përdorur një grup analistësh që të bëjnë një simulim kompjuterik për Kupën e Botës.

Simulimi është bërë plot 10.000 herë dhe rezultatet janë shumë interesante, siç mund t’i shihni më poshtë.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing