Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bebe Rexha dhe Dua Lipa do të performojnë në “B96 Pepsi Summer Bash” (Foto)

Muzikë  |  29.05.2018 Ora 11:53   
“B96 Chicago” është është një prej radiostacioneve më të njohura në Chicago, për muzikë të re, pop culture, dhe për më të rejat rreth muzikës, shkruan Radio Plus.

“B96 Pepsi SummerBash” është koncert që mbledhë artistë të njohur, dhe organizohet çdo vit nga Radio B96.  

“B96 Pepsi SummerBash” 2018 do të mbahet më 23 qershor në Chicago dhe në mesin e artistëve që do të përformojnë live në edicionin e sivjemë janë edhe këngëtaret me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Artistë tjerë që do të peroformojnë në “B96 Pepsi SummerBash” përveç Dua Lipës dhe Bebe Rexhës, janë Halsey, Meghan Trainor, Alessia Cara, Why Dont We etjerë. /radioplus/Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing