Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

On this day - André 3000

Muzikë  |  27.05.2022 Ora 8:10   
Me datën 27 maj të vitit 1975 lindi reperi, këngëtari, producenti dhe aktori amerikan Andre Benjamin i njohur më mirë me emrin e tij artistik André 3000.

Dre është gjysma e grupit Outkast, të cilët në vitin 2001 kryesuan toplistat amerikane dhe britaneze me këngën 'Ms Jackson'.

Në vitin 2015, Billboard e përfshiu artistin në listën e 10 reperëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing