Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Leonine Studios vjen me dokumentarët "FC Bayern World Squad" në programin e zbulimit të talenteve të rinj të gjigantit gjerman të futbollit

Sport  |  10.06.2022 Ora 13:49   
Leonine Studios po fillon me një seri dokumentarësh rreth një programi global të zbulimit të talentëve, të drejtuar nga gjigantët gjermanë të futbollit FC Bayern.

FC Bayern World Squad bazohet në edicionin e dytë të iniciativës me të njëjtin emër, e cila u mundëson futbollistëve të rinj dhe të talentuar nga e gjithë bota t'i afrohen ëndrrave të tyre për t'u bërë profesionistë.

Seria me tetë pjesë do të ndjekë udhëtimet e tyre nga trajnimi deri në procesin e përzgjedhjes dhe më pas duke luajtur kundër ekipit të të rinjve të FC Bayern, i njohur gjithashtu si Bayern Munich.

I&u TV në pronësi të Leonines, po prodhon në bashkëpunim me FC Bayern dhe Volkswagen. Ai do të lansohet në nivel lokal në vjeshtën e vitit 2022 në kanalet e FC Bayern, ndërsa Leonine është ende duke vlerësuar opsionet e tij të shpërndarjes së dokumentarit ndërkombëtarisht. Televizioni W&B i Leonine-s ka prodhuar më parë seri dokumentarësh “FC Bayern — Behind the Legend” për Amazon.

Për skuadrën botërore të FC Bayern, gjithsej 2,604 lojtarë nga 106 kombe aplikuan me video të shkurtra për një nga vendet, me kushtin e vetëm për pjesëmarrje që ishte viti i lindjes: 2004 ose 2005.

Një total prej 20 talentesh të rinj nga 17 vende, ju dha përfundimisht shansi për të zhvilluar aftësitë e tyre gjatë muajve të ardhshëm nën drejtimin e trajnerëve profesionistë të FC Bayern.

Në fillim të kësaj jave, më 6 qershor, ata u larguan nga Gjermania dhe udhëtuan për në Brazil për të luajtur kundër ekipeve të të rinjve të skuadrave të famshme si CR Flamengo dhe Vasco de Gama. Seria do të mbyllet me një kamp stërvitor në Mynih, ku lojtarët e rinj do të mësojnë më shumë për FC Bayern dhe do të garojnë në një ndeshje me ekipin U19 të klubit më 16 korrik në Allianz Arena në Mynih.

FC Bayern është një nga klubet më të njohura në futbollin botëror, pasi ka fituar 32 kampionate gjermane të Bundesligës dhe gjashtë tituj të UEFA Champions League. Ata aktualisht renditen në vendin e dytë në renditjen e klubeve të UEFA-s.

Christian Meinberger, Shefi Dixhital i Leonine Studios tha: “Pas bashkëpunimit të suksesshëm në serinë e dokumentareve origjinale Amazon FC Bayern — Behind the Legend, i cili u realizua nga kompania e prodhimit të Leonine W&B Television, ne jemi të kënaqur që po punojmë në një seri të dytë së bashku me FC Bayern.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing