Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

‘Titanik’ po kthehet në ekranin e madh ne vitin 2023

Film  |  24.06.2022 Ora 11:40   
"Titanic" do të rikthehet në kinema vitin e ardhshëm, pothuajse tre dekada pas premierës së tij origjinale.

Drama romantike e vitit 1997 rikthehet në ekranin e argjendtë për nder të 25 vjetorit të saj më 10 shkurt 2023, sipas Deadline.

Një version i rinovuar i filmit të James Cameron, do të shfaqet në kinema në 3D 4K HDR dhe me shpejtësi të lartë kuadro.

Partneri prodhues i Cameron dhe COO i Lightstorm Entertainment, Jon Landau, njoftoi ripublikimin në eventin CineEurope të Disney në Barcelonë të mërkurën.

Landau madje tregoi një klip të shkurtër të interpretimit 3D në prezantim.

Një version i veçantë 3D u lëshua në prill 2012 për të përkuar me 100 vjetorin e fundosjes së vërtetë të Titanikut.

Si një nga filmat me fitimet më të larta të Hollivudit, me mbi 2.2 miliardë dollarë, "Titanic" mori 14 nominime për çmimin Oscar dhe fitoi 11 në 1998, duke përfshirë filmin më të mirë dhe regjisorin më të mirë.

Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet luajtën si çiftin fatkeq Jack Dawson dhe Rose DeWitt Bukater, të cilët bien në dashuri në vitin 1912 në bordin e anijes famëkeqe Titanic.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing