Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bota ka të tillë njerëz si Tiger Woods që refuzojnë pagesë 800 milionë dollarëshe!

Sport  |  03.08.2022 Ora 10:27   
Tiger Woods hodhi poshtë një ofertë me vlerë rreth 700-800 milionë dollarë për t'u bashkuar me serinë LIV Golf të mbështetur nga Arabia Saudite, sipas CEO të turneut, Greg Norman.

Gjatë një interviste në Fox News që u transmetua të hënën, ish-numri 1 i botës Norman u pyet nga Tucker Carlson nëse ishte e vërtetë që Woods-it iu ofruan 700-800 milionë dollarë për t'iu bashkuar serisë LIV Golf.

Ata fillimisht ishin afruar me Tiger përpara se unë të bëhesha CEO, kështu që, po, ky numër është I sakt, tha ai.
Më parë, Norman i kishte thënë Washington Post në qershor se Woods-it iu ofruan para të mëdha për të marrë pjesë, por e refuzoi atë. Norman tha se propozimi i Woods ishte "jashtëzakonisht i madh; ne po flasim për nëntë shifra të larta".

Turneu i diskutueshëm ka tërhequr disa emra të mëdhenj nga bota e golfit për të lënë Tourin e themeluar PGA dhe DP World Tour për të marrë pjesë për shuma të mëdha parash.

Seria LIV Golf mbështetet nga Fondi i Investimeve Publike të Arabisë Saudite (PIF) - një fond sovran i pasurisë i kryesuar nga Mohammed bin Salman, Princi i Kurorës i Arabisë Saudite - dhe është zotuar të japë 250 milionë dollarë në totalin e çmimit.
Megjithatë, kjo ka çuar në kritika nga shumë lojtarë, duke përfshirë Rory McIlroy dhe Woods, se lojtarët kanë braktisur organizimin tradicional të golfit dhe kanë pranuar para nga një vend me një histori të mjerueshme të të drejtave të njeriut.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing