Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cardi B thyen rekord në Billboard

Muzikë  |  03.07.2018 Ora 10:52   
Reperja e famshme amerikane,  Cradi B e cila këtë vit ka qenë shumë aktive me publikimin e këngëve të reja, kryesisht bashkëpunime si “Girls Like You” me Maroon 5, “I Like It” në bashkëpunim me Bad Bunny dhe J Balvin, dhe lansimin e albumit të saj debutues “Invasion of Privacy”,  tani ka thyer një rekord në Billboard, shkruan Radio Plus.

Cardi B është femra e parë e cila ka kryesuar toplistën e famshme të Billboard, Billboard Hot 100.

Së pari Cardi B për javë të tëra kryesoi me hitin “Bodak Yellow”, ndërsa tani me “I Like It” në bashkëpunim me Bad Bunny dhe J Balvin, të dyja këngë nga albumi i saj debutues. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing