Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Formacionet zyrtare: Suedia vs Zvicra, katër shqiptarë titullarë te zviceranët

Sport  |  03.07.2018 Ora 15:45   
Edhe një çerekfinalist i kampionatit botëror do të përcaktohet sot në stadiumin e Shën Petersburgut.

Suedia dhe Zvicra do të kërkojnë të vazhdojnë aventurën e tyre në Kupën e Botës që po zhvillohet në shtetin rus.

Si në ndeshjet e kaluara, katër futbollistët shqiptarë do të paraqiten në fanellën e zviceranëve – Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami si dhe Blerim Xhemaili.

Suedia: Olsen, Lustig, Lindelof, Augustinsson, Claesson, Svensson, Ekdal, Forsberg, Berg dhe Toivonen.

Zvicra: Summer; Lang, Djourou, Akanji, Rodriguez; Behrami, Xhaka; Shaqiri, Dzemaili, Zuber dhe Drmic.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing