Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Bryce Dallas Howard thotë se u pagua shumë më pak se Chris Pratt, për filmat 'Jurassic World'

Film  |  16.08.2022 Ora 12:42   
Nuk është një zbulim i ri që Bryce Dallas Howard fitoi më pak se bashkë-ylli i saj mashkull Chris Pratt për filmat Jurassic World, një nga shumë shembujt e diferencave të profilit të lartë të pagave gjinore në Hollywood.

Në vitin 2018, Variety raportoi se Howard fitoi 8 milionë dollarë për vazhdimin e vitit 2018 Jurassic World: Fallen Kingdom, ndërsa Pratt u pagua 10 milionë dollarë, pavarësisht se të dy ndanin faturimin e njëjtë dhe kohën e ekranit. Megjithatë, në një intervistë të re me Insajderin, aktorja-regjisorja 41-vjeçare Howard,  thotë se pabarazia mes kompensimit të tyre ishte në fakt shumë më e rëndësishme.

"Raportet ishin kaq interesante sepse unë paguhesha shumë më pak sesa thuhej në raporte," tha Howard për gazetën. "Kur fillova negociatat për Jurassic, ishte viti 2014, dhe ishte një botë tjetër, dhe unë isha në një disavantazh të madh. Dhe, për fat të keq, ju duhet të regjistroheni për tre filma dhe kështu marrëveshjet tuaja janë vendosur."

Howard i dha Pratt rekuizita, për ta ndihmuar atë të luftonte për barazinë e pagave kur bëhej fjalë për burime të tjera të ardhurash të lidhura me Jurassic, si udhëtimet në park dhe lojërat video.
 
"Ajo që unë do të them është se unë dhe Chris e kemi diskutuar dhe sa herë që kishte një mundësi për të lëvizur gjilpërën në gjëra që nuk ishin negociuar tashmë, si një lojë ose një udhëtim, ai fjalë për fjalë më thoshte: Unë do të bëj të gjitha negociatat. Ne do të paguhemi njësoj, dhe ju nuk duhet të mendoni për këtë, Bryce," tha Howard.

"Dhe e dua shumë për këtë. E dua vërtet, sepse jam paguar më shumë për këto lloj gjërash sesa për filmin."
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing