Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

On This Day - Nirvana

Muzikë  |  17.08.2022 Ora 9:36   

Më 17 gusht të vitit 1991, Nirvana xhiroi videon për këngën 'Smells Like Teen Spirit' në GMT Studios në Culver City, Kaliforni, me një buxhet prej më pak se 50,000 dollarë, xhirimet shfaqin fansa të vërtetë të Nirvanës si audiencë. 

Videoja i dha Nirvana-s çmimet si Artisti i Ri më i Mirë dhe Grupi Alternativ më i Mirë në MTV Video Music Awards 1992, dhe në vitin 2000 Rekordet Botërore Guinness e quajtën 'Teen Spirit' si videon më të transmetuar në MTV Europe.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing